Woda do picia, Zdrowie

U osób dorosłych woda stanowi około połowy masy ciała  i to właśnie ona jest głównym czynnikiem reakcji metabolicznych w organizmie. Brak wody w organizmie powoduje, że procesy fizjologiczne nie przebiegają tak sprawnie, jak powinny, utrudnione zostaje odprowadzanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Dorosły człowiek powinien wypijać około 1,5-2 litrów wody dziennie. Jednak nie bez znaczenia jest także jakość i smak wody, jaką pijemy. Warto wybierać taką, która uzupełni w organizmie minerały oraz ma walory zdrowotne.

Wpływ odczynu PH na organizm

Naukowcy odkryli, że alkaliczna żywa woda działa jak najlepszy przeciwutleniacz, zapobiega starzeniu się organizmu, i pozytywnie wpływa na żołądek i inne narządy wewnętrzne.

Jakość wody ma znacznie

Jesteśmy tym co jemy, ale w szczególności tym co pijemy - mówi stare wschodnie powiedzenie. Pasteur natomiast uważał, że: sami wypijamy 90% naszych chorób. Dzieje się tak, bo to co człowiek je i pije staje się zadadniczą częścią jego organizmu, w tym również chorób.

Wpływ wody alkalicznej na poziom cukru

Regularne picie wody zjonizowanej (alkalicznej) ma wpływ na poziom cukru w organizmie. Wskazują na to badania kliniczne chorych na cukrzycę.

Dlaczego woda jest ważna w każdej diecie?

Coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z pomocy dietetyków oraz wprowadza do swojego codziennego jadłospisu diety. Odchudzająca, alkaliczna, Dukana, niskokaloryczna czy śródziemnomorska – diet jest wiele. Wszystkie je łączy jedna rzecz – woda. Bez niej nie jest możliwe osiągnięcie satysfakcjonującego efektu oraz poprawienie ogólnej kondycji organizmu.

Wpływ wody na wagę i metabolizm

Każdy z nas chce pięknie wyglądać – zwłaszcza latem, gdy za oknem jest piękna pogoda, a sezon urlopowy trwa w najlepsze. Aby osiągnąć zadowalający efekt trzeba dbać o siebie każdego dnia.

Co zrobić, gdy woda nie smakuje?

Zdarzają się osoby, które smaku wody nie lubią i nie mogą się do niego przyzwyczaić. Jest to bardzo poważny problem, zwłaszcza latem oraz w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Co zrobić, aby przekonać się do picia wody i nie doprowadzić chociażby do odwodnienia organizmu?

Ciekawostki o wodzie

Woda jest wszędzie. Więcej, woda jest w nas. Mamy z nią do czynienia codziennie i cały czas. Bez niej nasze życie nie jest możliwe. Ale co właściwie o niej wiemy.

Jak prawidłowo nawadniać organizm w czasie upałów?

Gdy zaczynają się wysokie temperatury warto zastanowić się nad tym, jak zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią ilość wody. To, co pijemy, gdy temperatura rośnie ma bowiem ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia oraz kondycji organizmu. Pytanie do dotyczy również osób w każdym wieku oraz tych, którzy aktywnie uprawiają sport.

Woda o właściwościach pro-zdrowotnych

Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak woda wpływa na Wasz organizm? A może, wystarczył Wam fakt, że spożywacie polecaną ilość wody w ciągu dnia więc nie powinniście przejmować się jej jakością? Nic bardziej mylnego!

Alkohol a woda jonizowana

Większości z nas zdążyło się to przynajmniej raz w życiu rozluźnić się na imprezie, puścić „wodze fantazji”, wypić za dużo wysokoprocentowych drinków w trakcie nocnego wypadu. Wszystko to może doraźnie powodować rozluźnienie, zapomnienie itd. Problem zaczyna się jednak następnego dnia, kiedy po mocno „zakrapianej” imprezie dopada kac.

Woda nasycona wodorem

Woda nasycona wodorem jest wspaniałym źródłem zdrowia i energii dla ludzi praktycznie w każdym wieku! Dobrze wpływa na skórę i komórki ludzkiego organizmu, pozwala zwalczyć stany zapalne przez co zapobiega wielu chorobom cywilizacyjnym.

Czy warto pić wodę jonizowaną?

Powszechnie wiadomo, że picie alkalicznej wody jonizowanej, jest korzystne dla zdrowia. Badania potwierdzają jej walory zdrowotne. Nasze ciało potrzebuje wody, a my możemy naszemu organizmowi szybko i naprawdę skutecznie pomóc.

Woda alkaliczna i utrzymanie zdrowia i witalności

Picie wody alkalicznej jest rozumiane jako pomoc w poprawie detoksykacji krwi i tkanek, zarówno poprzez rozkładanie wielu kwaśnych związków, które gromadzą się w twoim ciele wspomaga remineralizować wewnętrzne układy buforowe twojego organizmu.