Dlaczego woda jest ważna w każdej diecie?

Coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z pomocy dietetyków oraz wprowadza do swojego codziennego jadłospisu diety. Odchudzająca, alkaliczna, Dukana, niskokaloryczna czy śródziemnomorska – diet jest wiele. Wszystkie je łączy jedna rzecz – woda. Bez niej nie jest możliwe osiągnięcie satysfakcjonującego efektu oraz poprawienie ogólnej kondycji organizmu.

 

Coraz częściej dostrzegamy to, że mamy kłopoty z utrzymaniem prawidłowej wagi i kondycją. Gdy kończy się lato i zakładamy na siebie coraz grubsze ubrania, najczęściej następuje moment, kiedy chcemy zachować zgrabną sylwetkę, nad którą pracowaliśmy przez ostatnie miesiące.

Aby taki efekt osiągnąć, najczęściej decydujemy się na dietę, która połączona jest z wysiłkiem fizycznym. Jest to oczywiście rozwiązanie bardzo dobre, jednakże musi być poparte jeszcze szeregiem innych działań, w których na plan pierwszy wysuwa się zapewnienie prawidłowego nawodnienia organizmu. Picie wody jest bowiem bezpośrednio połączone z każdą dietą. Bez regularnego picia nie schudniemy, ani nie poprawimy wyglądu skóry, paznokci, włosów czy kondycji.

 

Woda w dietach odchudzających

Jeżeli decydujemy się przejść na którąś z obecnie najpopularniejszych diet, musimy pamiętać o tym, aby pić wodę, najlepiej jonizowaną lub bardzo dobrej jakości butelkowaną. Będąc na diecie oraz intensywnie trenując pozbywamy się z naszego organizmu toksyn, które muszą być uzupełnione wodą. Ma to ogromne znaczenie, gdyż woda zapewnia regulację wszystkich procesów życiowych.

Jej regularne picie w trakcie diety znacząco pomoże w walce ze zbędnymi kilogramami. Zaczynanie dnia od szklanki wody, np. z cytryną doda nam energii na cały dzień. Aby nie tracić wigoru oraz zapału do działania, również warto pamiętać o tym, aby wypić chociaż szklankę wody co godzinę.

W trakcie diety odchudzającej picie wody poprawia wszystkie procesy trawienne. Dzięki nawodnieniu, wszystkie narządy lepiej funkcjonują i lepiej przetwarzają to, co zjemy. Oczywiście zwracajmy także uwagę na to, co pijemy. Starajmy się unikać wody kranowej, czytajmy dokładnie etykiety, zapoznajmy się z informacjami dotyczącymi rodzajów wód. Wszystko to pomoże nam być zdrowszymi.

 

Woda w dietach oczyszczających

Jeśli naszym celem nie jest pozbycie się zbędnych kilogramów, a samo oczyszczenie organizmu z toksyn, również powinniśmy zadbać o to, aby nasz organizm miał dostarczoną odpowiednią ilość wody o dobrej jakości. Detoksykacja organizmu jest bowiem bardzo ważą funkcją, którą pełni woda. Tu akurat zachodzi konieczność połączenia jej picia z odpowiednią dietą, np. alkaliczną.

Musimy zdać sobie sprawę, że większość posiłków, które spożywamy w ciągu swojego życia ma tendencję do zakwaszani. Z punktu widzenia kondycji naszego organizmu jest to bardzo niedobre zjawisko, które prowadzi do wielu przykrych konsekwencji. Zakwaszony organizm dużo gorzej funkcjonuje, jest podatny na różne dolegliwości i choroby. Osoba, która ma zakwaszony organizm może odczuwać ciągły stres, być poddenerwowana, ospała i ociężała.

Woda, w połączeniu z wybranymi produktami, które mają pH zasadowe oczyści organizm oraz zapewni mu codzienną dawkę energii.

 

Pijąc wodę, zachowajmy zdrowy rozsądek

Picie wody to samo zdrowie, natomiast jej nadmierne picie również może przysporzyć nam dużo kłopotów. Podstawowym błędem, który popełniają osoby będące na diecie jest całkowite odstawienie dotychczasowego jedzenia oraz przejście na dietę opartą na wodzie. Jest to bardzo duży błąd, gdyż organizm pozbawiony „z dnia na dzień” ilości energii, do której był przyzwyczajony przez lata, na pewno upomni się o swoje. W trakcie wykonywania pracy lub aktywności fizycznej możemy po prostu zasłabnąć.

Również nadmierne picie wody może powodować wypłukanie z organizmu wszystkich wartościowych substancji. Komórki przepełnione wodą pęcznieją, zmienia się również gęstość krwi. Osoby wlewające w siebie hektolitry wody mogą cierpieć również na gwałtowny wzrost ciśnienia oraz powstawanie obrzęku mózgu.

Picie wody, które jest odpowiedzialne i połączone z dietą oraz zdrowym trybem życia przyniesie nam same plusy, od zdrowia, poprzez dobre samopoczucie, skończywszy na pięknej cerze.