Zapalanie stawów a woda jonizowana

Zapalenie stawów to groźna choroba, która prowadzi do uszkodzenia, zniekształcenia i ograniczenia ruchomości chrząstki stawowej. Masz zapalenie stawów? Pij alkaliczną wodę jonizowaną!

 

RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów, charakteryzuje się procesem zapalnym, który swój początek ma wewnątrz stawu. Duże znaczenie w leczeniu artretyzmu ma odkwaszanie organizmu, w którym pomocne jest picie alkalicznej wody jonizowanej.

W krajach wysokorozwiniętych reumatoidalne zapalenie stawów (artretyzm) występuje u około 1% populacji. W Polsce częstotliwość występowania tej choroby wynosi 0,9%. Dolegliwość ta częściej pojawia się u kobiet (1,06%) niż u mężczyzn (0,74%). zczyt zachorowania u pacjentów przypada na wiek między 40. a 50. rokiem życia. Średnia zapadalności na zapalenie stawów w skali rocznej utrzymuje się na poziomie 27,5 na 100 000 mieszkańców. Liczba osób zapadających każdego roku na RZS wynosi około 10 700 (źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl)

Nie wszyscy chorzy wiedzą, że dobre rezultaty w walce z artretyzmem ma picie wody jonizowanej (kangen). Bez problemu można ją przygotować w domu, używając do tego jonizatora (polecamy marki Alkamedi, Chanson).

 

Na czym polega zapalenie stawów?

Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba ogólnoustrojowa o podłożu immunologicznym. W związku z tym nie dotyczy tylko stawów. Najczęściej zaczyna się stanem zapalnym błony maziowej, powodując przerost i zgrubienia w stawach. W miarę postępu choroba powoduje ich uszkodzenia, powstawanie nadżerek i nieodwracalną destrukcję tkanek stawowych. W konsekwencji RZS prowadzi do zniekształceń stawów, upośledzenia ich funkcji, a jednocześnie od utraty sprawności ruchowej.x

Choroba ta w pierwszej fazie objawia się bólem i obrzękiem małych stawów rąk i stóp. W tym okresie typowa jest poranna sztywność trwająca około godziny, dodatkowo chory może odczuwać zmęczenie, stany podgorączkowe i brak apetytu. W bardziej zaawansowanym stadium stan zapalny obejmuje większe stawy oraz narządy wewnętrzne, m.in. nerki, płuca i wątrobę. Nieleczone zapalenie stawów prowadzi do niepełnosprawności ruchowej, inwalidztwa, a nawet do przedwczesnej śmierci.

 

Zapalenie stawów a zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu prowadzi do zaburzenia jego gospodarki kwasowo-zasadowej. Powodem takiego stanu najczęściej jest niewłaściwa dieta i niezdrowy tryb życia, które skutkują problemami z przemianą materii. Pożywienie o niewystarczającej ilości składników mineralnych prowadzi do odkładania się kwasów, które nie są neutralizowane. Po ich nagromadzeniu w organizmie dochodzi do uszkodzeń w narządach i tkankach, w tym także w układzie kostno-stawowym.

Do pogorszenia pracy komórek przyczynia się także nieodpowiednie nawodnienie organizmu, ponieważ powoduje gromadzenie się w ciele człowieka toksyn i wolnych rodników. Konsekwencją zakwaszenia organizmu jest degeneracji chrząstek, utrata masy kostnej oraz zaburzenia układu odpornościowego.

 

Alkaliczna woda jonizowana w leczeniu stawów

Woda alkaliczna pomaga w leczeniu zapaleniu stawów, ponieważ wpływa na proces odkwaszania organizmu. Posiada ona idealne dla człowieka pH w granicach 7,5-10, które jest także optymalnym potencjałem utleniania. Ujemny redox, który nadaje wodzie silne właściwości przeciwutleniające, powoduje, że staje się ona antyoksydantem neutralizującym wolne rodniki. Dodatkowo alkaliczna woda jonizowana ma lepszą strukturę, co oznacza, że posiada mniej cząsteczek w klastrach, lepiej przenika do wszystkich struktur organizmu, nawilżając tkanki i wypłukując kwasy oraz toksyny. Odkwaszony organizm szybciej się regeneruje, wytwarzając nowe, zdrowe komórki i odbudowując tkanki. Mocniejsze kości i zregenerowana tkanka chrząstkowa zmniejszają dolegliwości bólowe w artretyzmie oraz poprawiają płynności ruchów. Wprowadzenie wody jonizowanej do codziennej diety pomaga odwrócić uszkodzenia spowodowane przez zakwaszenie organizmu i zapalenie stawów.

Zapalenie stawów to poważna choroba, powodująca wiele przykrych dolegliwości. Najbardziej dokuczliwymi jej objawami są obrzęki i ból. Regularne picie wody jonizowanej i dzięki temu odkwaszanie organizmu pomaga w odbudowie tkanek chrząstkowych, a także przyspiesza leczenie zapalenia stawów.

 

Zobacz jak można w łatwy sposób uzyskać wodę alkaliczną za pomocą dzbanka alkalizujący wodę.

 

*Oświadczenie:

Produkty, artykuły i inne treści na www.lubiewode.pl nie są oferowane do diagnozowania, leczenia, łagodzenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie lub w zaburzeniach zdrowia. Artykuły/treści na stronie nie zostały poddane zatwierdzeniu przez agencje/instyrucje rządowe. Treści publikowane na serwisie nie mogą być traktowane jako porady lekarskie lub diagnozowanie jakiejkolwiek choroby. W odniesieniu do spraw dotyczących leczenia konieczny jest kontakt z pracownikami służby zdrowia.

Serwis JONIZATORY.EU poleca