Filtracja wody, Zdrowie, Nanofiltracja

Znaczenie wody dla organizmów żywych trudno przecenić, jest ona niezbędna do wielu procesów życiowych. Woda w organizmie człowieka pełni ważne biologiczne i fizjologiczne funkcje, w związku z tym zapotrzebowanie na nią musi być regularnie zaspokajane. Jednak w kontekście ostatniego zatrucia Odry warto się zastanowić, jaką jakość ma woda, którą na co dzień spożywamy oraz używamy do celów spożywczych.

pH i ORP wody jonizowanej po zagotowaniu

W tym artykule dzielimy się z Państwem doświadczeniem polegającym na wpływie podwyższania temperatury wody jonizowanej uzyskanej z jonizatora Chanson Miracle Max na wynik pH oraz ORP.

Nano filtracja a uzyskiwane pH i ORP wody jonizowanej

W tym artykule dzielimy się z Wami testem odnośnie zastosowania i wpływu nano-filtracji Chanson na parametry pH i ORP wody jonizowanej.

Jonizowana woda kwaśna

Większość jonizatorów produkuje wodę alkaliczna o ujemnym ORP oraz wodę kwaśną o mocno dodatnim ORP. Zwykle korzysta się jedynie z wody alkalicznej wylewając wodę kwaśną. Ale czy słusznie?

Co daje woda z jonizatora wody?

Jonizatory wody, bez względu na ich rodzaj, mają jeden cel: wytworzenie zjonizowanej wody alkalicznej. Właściwości jonizatorów i wody zjonizowanej przedstawiamy poniżej.

Alkalizator AOK - krótki test

W niniejszym artykule dzielimy się informacjami dotyczącymi podstawowego testu przenośnego alkalizatora AOK. Test polegał na pobraniu wody kranowej bez filtracji celem sprawdzenia uzyskanych parametrów pH oraz ORP po nalaniu wody do przenośnego alkalizatora/jonizatora.

Jaki jonizator wody wybrać?

Rynek jonizatorów wody, od momentu pojawienia się ich w sprzedaży, znacząco się zmienił. Przede wszystkim jest dużo więcej rodzajów i modeli. A to oznacza różne ceny i różne możliwości urządzenia. Dlatego, opierając się na swoim doświadczeniu, doradzimy jak wybrać odpowiedni jonizator.