Czy kawa lub herbata nawadnia

Wielu z nas uważa, że picie kawy czy herbaty wystarczy, aby się nawodnić. Nic bardziej mylnego!

 

Po pierwsze

Picie kawy powoduje mocne zakwaszenie organizmu. pH kawy to ok. 5,5pH, czyli w zasadzie kwas. Gdy się kawę pije często zauważyć można, że po jej wypiciu pojawia się potrzeba udania się do toalety. Kawa jest mocno moczopędna i nie nawadnia, a powoduje odwodnienie organizmu. Kofeina potrzebuje dodatkowych cząsteczek wody, by została wchłonięta przez organizm.

 

Po drugie

Kawa w pewnym sensie pobiera "kredyt" z organizmu i mocno obciąża nadnercza, które "sztucznie" pobudzone produkują większą ilość kortyzolu.

 

Po trzecie

Herbata ma zdolność dużego wchłaniania aluminium i jej picie w takim stosunku jak jesteśmy przyzwyczajeni wcale nie służy organizmowi. Warto zapoznać się z tematem reakcji jakie powoduje aluminium z glifosatem. Według światowych specjalistów to właśnie połączenie w naszych organizmach aluminium i glifosatu jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.

 

Po czwarte

Kawa uzależnia i dodatkowo pobiera magnez z naszego organizmu. Niestety dla większości z nas takie uzależnienie domaga się jej picia codziennie, a z czasem coraz częściej.

 

Podsumowując: pij kawę i herbatę okazjonalnie w dobrym towarzystwie, filiżanka nie zaszkodzi, ale picie tych napojów kilka kubków przez cały dzień w efekcie powoduje mocne zubożenie w organizmie.

Serwis JONIZATORY.EU poleca