Nawodnienie, Dieta, Woda do picia, Zdrowie

Woda jest podstawą odpowiednio zbilansowanej diety. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, poprawia kondycję włosów, skóry i paznokci, pomaga również w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, każdego dnia potrzebujemy od 1,5 do 2 l płynów. Odpowiednie nawodnienie organizmu ma szczególne znaczenie w przypadku sportowców, osób stosujących dietę odchudzającą, ale także osób starszych i dzieci.

Picie jonizowanej wody alkalicznej - zalecenia

Picie alkalicznej wody jonizowanej należy rozpocząć powoli od najniższego poziomu wody alkalicznej. W zależności od organizmu i jego stanu powinno to trwać np. 2 tygodnie. Nie ma jednak sztywnej reguły, organizm może reagować u każdej osoby inaczej. W większości sytuacji nie zanotowaliśmy żadnych negatywnych reakcji. Mogą pojawić się symptomy detoksykacji, np. lekki ból głowy lub biegunka, ale raczej przez krótki czas.

Woda - podstawa zdrowia

"Woda źródłem życia!" "Woda jest cenna!" "Woda niebieskim złotem!" to bardzo znane, ale często zapominane na co dzień slogany. A woda stanowi przecież podstawę wszelkiego życia, łącznie z życiem człowieka.

Dlaczego reklamy napojów wprowadzają nas w błąd?

Teraz, gdy panuje moda na uprawianie sportu oraz życie zdrowo, producenci różnych napojów, w tym wód, prześcigają się w promocji swoich produktów. Niestety reklamy najczęściej wprowadzają nas w błąd. Skutkiem tego jest nieświadome kupowanie napojów, które zamiast pomagać, szkodzą.

Dlaczego edukacja dotycząca picia wody jest ważna?

Coraz więcej Polaków zauważa pozytywne właściwości wody oraz jej dobry wpływ na organizm. Jednocześnie prowadzone są różnego rodzaju kampanie społecznie, których zadaniem jest popularyzacja picia wody, zwłaszcza wśród najmłodszych. Systematyczna edukacja wśród dzieci w wieku szkolnym sprawi, że w dorosłym życiu będą mogły uniknąć wielu chorób oraz dolegliwości.

Czy woda jest potrzebna, gdy uprawiamy sport?

Coraz więcej Polaków uprawia sport. W odstawkę idą popularne dotychczas używki. Ogromną popularnością cieszą się różnego rodzaju zajęcia na siłowniach oraz w klubach fitness, prawdziwe oblężenie przeżywają gabinety dietetyczne. Polacy zrozumieli, że warto dbać o swoje zdrowie oraz wygląd. Należy jednak pamiętać, że ogromną rolę ogrywa woda, która jest niezbędna do prawidłowej pracy organizmu, gdy trenujemy.

Nawadnianie organizmu osób starszych

Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu normalnie funkcjonujemy. Problem nieodpowiedniego nawodnienia bardzo często pojawia się u osób starszych, które mimo doświadczenia życiowego nie dostrzegają tego, co może im grozić, gdy organizmowi zabraknie wody – eliksiru życia.

Właściwe nawodnienie podczas wysiłku fizycznego

Woda, która zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu, w trakcie wysiłku fizycznego musi być stale w zasięgu naszej ręki. Osoby pracujące na zewnątrz oraz uprawiające sport powinny w szczególności dbać o regularne nawadnianie organizmu.

Brak nawodnienia a objawy depresji

Według różnych badań depresja - oprócz otyłości oraz problemów sercowych - jest jedną z najszybciej rozprzestrzeniających się chorób na świecie. Na tego rodzaju zaburzenia cierpią miliony osób, również w Polsce. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że pośrednią przyczyną depresji może okazać się brak odpowiedniego nawodnienia organizmu.

Zalety wody

Słońce, wysoka temperatura i chęć podróżowania sprawiają, że każda z pań chce wyglądać atrakcyjnie i czuć się w swoim ciele komfortowo. Aby taki cel osiągnąć kobiety stosują różne metody, a my pragniemy zwrócić uwagę na fakt, jak wielką pomocą może okazać się zwykłe picie wody.

Minerały w wodzie

Woda to niezbędny składnik pokarmowy człowieka. Po zaledwie 4 do 7 dni bez wody odwadniamy się, doświadczamy halucynacji, aż w końcu umieramy. Woda jednak nie tylko nawadnia nasz organizm, posiada ona wiele minerałów, które pozytywnie oddziaływają na nasze ciało i umysł.

Czy kawa lub herbata nawadnia

Wielu z nas uważa, że picie kawy czy herbaty wystarczy, aby się nawodnić. Nic bardziej mylnego!

Jak nawadniać się latem?

Letnie temperatury są coraz wyższe i coraz dłużej się utrzymują. W tej sytuacji nawodnienie organizmu staje się niezwykle istotną sprawą. Dowiedz się jak lepiej nawodnisz Twój organizm.

Zapalanie stawów a woda jonizowana

Zapalenie stawów to groźna choroba, która prowadzi do uszkodzenia, zniekształcenia i ograniczenia ruchomości chrząstki stawowej. Masz zapalenie stawów? Pij alkaliczną wodę jonizowaną!