Picie alkalicznej wody jonizowanej należy rozpocząć powoli od najniższego poziomu wody alkalicznej. W zależności od organizmu i jego stanu powinno to trwać np. 2 tygodnie. Nie ma jednak sztywnej reguły, organizm może reagować u każdej osoby inaczej. W większości sytuacji nie zanotowaliśmy żadnych negatywnych reakcji. Mogą pojawić się symptomy detoksykacji, np. lekki ból głowy lub biegunka, ale raczej przez krótki czas.

 

Wszystkie elementy funkcjonowania organizmu są powiązane, także w zależności od naszej codziennej "kultury bycia". Ważne - gdy rozpoczynasz picie alkalicznej wody jonizowanej, jak w każdym przypadku obserwuj siebie. Początek ok. 2 tygodni woda o mniejszej zasadowości, następnie można przechodzić do wyższego poziomu.

Wg badań i opinii szanujących się producentów jonizatorów (mamy na myśli tych działających w sferze produkcji jonizatorów od wielu lat) nie zalecane jest przekraczanie poziomu pH powyżej 9,5. Na co dzień w zależności od sposobu bycia, diety można wg. dostępnych informacji zatrzymać się na poziomie pH w przedziale 8,5-9,5max. Stawiamy raczej na równowagę, nie chodzi o pościg w pH, raczej wyważenie i dopasowanie do własnych preferencji jeśli zakładamy prewencyjne działanie.

Inaczej jest w przypadkach chorobowych. Źródła z Japonii, gdzie świadomość picia wody jonizowanej i badania na temat wody alkalicznej jest od wielu lat znana, przekazują, że Ministerstwa Japońskie powiązane ze zdrowiem publicznym nie ujawniły do tej pory żadnych szkodliwych wpływów na organizm.

Wyższa zasadowość wody powyżej wspomnianego poziomu pH 9/9,5 nadaje się np. do gotowania oraz namaczania warzyw i owoców celem częściowego pozbycia się pestycydów- po wcześniejszym oczyszczeniu, namoczeniu warzyw jonizowaną wodą kwaśną celem ich dezynfekcji .

Ważne: alkaliczną wodą jonizowaną nie popijamy żadnych lekarstw, do popijania lekarstw można używać wody wyłącznie przefiltrowanej, w większości modeli jonizatorów tzw. program "Filtered".

Serwis JONIZATORY.EU poleca