Woda alkaliczna i utrzymanie zdrowia i witalności

Picie wody alkalicznej jest rozumiane jako pomoc w poprawie detoksykacji krwi i tkanek, zarówno poprzez rozkładanie wielu kwaśnych związków, które gromadzą się w twoim ciele wspomaga remineralizować wewnętrzne układy buforowe twojego organizmu.

 

Uważa się, że zdrowa woda alkaliczna odgrywa kluczową rolę w promowaniu właściwego nawodnienia organizmu na poziomie komórkowym, a ponadto:

wspiera właściwe natlenienienie komórek,

pomaga poprawić poziomy energii,

zapewnia organizmowi elektrolity potrzebne do metabolizowania wielu ważnych składników odżywczych,

zmniejsza efekt mgły mózgowej i popraw poziom koncentracji,

wzmacnia funkcje odpornościowej w całym ciele.

 

Według niedawno opublikowanych badań w Korei, woda alkaliczna o obniżonym/ujemnym ORP (potencjał redoks) może odgrywać zasadniczą rolę w neutralizowaniu wielu szkodliwych wolnych rodników tlenowych. Uważa się, że picie wody alkalicznej może również pomóc w ochronie komórek przed degeneracyjnymi uszkodzeniami spowodowanymi starzeniem, stresem i zanieczyszczenie środowiska.

 

Woda alkaliczna

 

Oprócz licznych korzyści zdrowotnych związanych z piciem jonizowanej wody alkalicznej, można również zauważyć, że woda alkaliczna wytwarzana przez np. wkład filtracyjne, w których złoże dobranej jest ze specjalnie dopasownych minerałów np. filtr alkalizujący np. z dzbanka jonizującego Biocera smakuje znacznie lepiej niż zwykła przefiltrowana woda, głównie ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych.

Serwis JONIZATORY.EU poleca