Alkohol a woda jonizowana

Większości z nas zdążyło się to przynajmniej raz w życiu rozluźnić się na imprezie, puścić „wodze fantazji”, wypić za dużo wysokoprocentowych drinków w trakcie nocnego wypadu. Wszystko to może doraźnie powodować rozluźnienie, zapomnienie itd. Problem zaczyna się jednak następnego dnia, kiedy po mocno „zakrapianej” imprezie dopada kac.

 

 

Szybsze oczyszczenie organizmu na kacu

Jeśli taka sytuacja przydarzyła się szczęśliwemu posiadaczowi jonizatora wody, znacznie łatwiej poradzić sobie z przysłowiowym kacem i związanym z tym złym samopoczuciem.

Zaznaczamy jednocześnie, że nie zachęcamy nikogo do uskuteczniania zbyt często takich metod, gdyż nadużywanie alkoholu jest nie zalecane i zupełnie przez nas nie propagowane.

Jeśli jednak wyjątkowo się zdarzyło nadmiernie skosztować trunku, posiadacz jonizatora wody będzie w znacznie lepszej sytuacji.

 

Woda alkaiczna – woda uniwersalna

Picie na drugi dzień po imprezie jonizowanej wody alkalicznej o podwyższonym pH tj. powyżej 9,5pH, na co dzień nie jest zalecane wg. dostępnych źródeł i badań na ten temat. Jednakże wypicie szklanki wody o podwyższonym pH na drugi dzień po „przepiciu” bardzo korzystnie wspomaga eliminację toksyn z organizmu powodując znacznie szybsze jego oczyszczenie, działając jednocześnie dobrze na niestrawność.

Spożywanie alkoholu w dużej ilości prowadzi do odwodnienia organizmu, a jednoczenie jego zakwaszenia, powodując wiele dolegliwości, takich jak np.: ból głowy, mdłości itp. Jeśli po takiej nocnej imprezie następnego ranka i podczas dnia będziemy pić dużo zjonizowanej wody alkalicznej, organizm znacznie szybciej wróci do normy dzięki szybszemu jego nawodnieniu. Umożliwi to szybsze pozbycie się kaca (mniejsze formacje cząsteczek, szybciej docierają do naszych komórek, narządów i wspomagają proces pozbycia się toksyn z naszego ciała).

Bardzo pozytywne efekty może przynieść picie jonizowanej wody alkalicznej na nudności; jonizowana woda jest jednym z lepszych leków zobojętniających, które masz pod ręką. Można np. jeść suche tosty i popijać je wodą alkaliczną. Kolejną metodą wypróbowaną przez niektórych na powstałe po imprezie nudności jest picie wywaru/herbatki z mięty pieprzowej, na bazie jonizowanej wody alkalicznej. Dobrze jest pamiętać, że nudności są naturalną ochroną organizmu. Istnieją w celu wykluczenia „czegoś” z czym organizm nie może sobie poradzić lub czego nie potrzebuje.

Kolejnym zaletą jest to, że alkaliczna jonizowana woda, poprzez szybsze nawadnianie i wspomniane wcześniej działania sprawia, że organizm jest bardziej dotleniony (większy poziom tlenu we krwi). Na bazie wielu rozmów z klientami i własnych doświadczeń np. podczas dłuższych podróży, mamy potwierdzenie, że jedną z głównych korzyści pica zjonizowanej wody jest zwiększenie energii, zarówno fizycznej, jak i i psychicznej. Picie większej ilości jonizowanej wody alkalicznej po imprezie przyspiesza proces odzyskiwania potrzebnej energii.

 

Woda jonizowana i jej nietypowe zastosowanie

Herbatka z mięty pieprzowej lub rumianku na bazie silnej alkalicznej wody jonizowanej ma silniejszy smak, szybciej się zaparza, ma wyraźniejszy zapach. Niedowiarków zachęcamy do obejrzenia filmu na temat przygotowania herbaty zielonej na bazie zimnej jonizowanej wody patrz tutaj.

Jeśli źle się czujesz po przedawkowaniu alkoholu, masz sprawdzone zioła na nudności, zastosuj wodę jonizowaną do ich przygotowania. Działanie ziół powinno być szybsze, skuteczniejsze i pomóc dotrzeć tam gdzie potrzebne, łagodząc objawy złego samopoczucia – (podobnie jak przy eksperymencie z zieloną herbatą).

Możesz także przygotować np. napar z olejków, zastosować aromaterapię. Dobrze na ból głowy działa np. olejek lawendowy; można przed jego wcieraniem, natrzeć skórę mocno alkaliczną wodą jonizowaną. Spowoduje to, że wcierany później olejek szybciej się wchłonie.
Oczywiście wskazane w powyższych sytuacjach jest przebywanie na świeżym powietrzu, aby nawet kilka minut wchłonąć trochę promieni słonecznych, jeśli oczywiście jest to w ogóle możliwe ;-).
Jakikolwiek masz sposób na „kaca”, jeśli masz w domu jonizator wody, Twoja sytuacja jest znacznie lepsza gdyż na bieżąco możesz czerpać korzyści z alkalicznej jonizowanej wody, która szybciej Cię nawodni. Woda jonizowana sprawi, że pozbycie się niekorzystnych toksyn tworzących się po nadmiernym spożyciu alkoholu, a także przejedzeniu, uwolni w Twoim organizmie naturalne pokłady energii.

 

Wyłączenie odpowiedzialności:
filmy, artykuły i komentarze oraz opinie tutaj wyrażone, to doświadczenia poszczególnych osób. Informacje na tej stronie nie zostały poddane przeglądowi przez urzędy do tego uprawnione. Produkty oferowane na sprzedaż nie są przeznaczone do leczenia lub zapobiegania jakimkolwiek chorobom lub naprawy stanu zdrowia. Artykuły zamieszczone w tym serwisie nie stanowią podstawy do podjęcia samodzielnego leczenia. W każdej sytuacji chorobowej zalecany jest kontakt z prowadzącym lekarzem specjalistą.

Serwis JONIZATORY.EU poleca