Woda – wpływ na naszą wagę i metabolizm

Każdy z nas chce pięknie wyglądać – zwłaszcza latem, gdy za oknem jest piękna pogoda, a sezon urlopowy trwa w najlepsze. Aby osiągnąć zadowalający efekt trzeba dbać o siebie każdego dnia.

 

Sposobów na to jest wiele: dieta, aktywność fizyczna, brak nałogów. Bardzo pomocne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu.

Nieuchronnie zbliżający się wakacyjny czas oraz wyższa niż zazwyczaj temperatura większość osób skłaniają do głębokich przemyśleń na temat swojej kondycji oraz wyglądu. Wielu z nas jest z obu rzeczy niezadowolonych i podejmuje duży wysiłek, aby zaistniałą sytuację zmienić. Aby skutki podejmowanych działań nie były jednorazowe, warto się dobrze zastanowić, od czego zacząć swoje odchudzanie.

 

Najpierw myślę, potem działam

Bardzo często zaczynamy przygodę z odchudzaniem od sprawdzenia w Internecie informacji na temat popularnych diet. Wydaje nam się, że odstawiając z dnia na dzień szkodliwe papierosy, alkohol oraz niezdrową żywność oraz pijąc reklamowaną w telewizji modną wodę schudniemy. Nic bardziej mylnego. Oczywiście prawie wszystkie wymienione wyżej działania są prawidłowe – muszą być jednak poparte innymi działaniami: aktywnością fizyczną, pozbyciem się sytuacji stresowych, a także regularnym piciem wody mineralnej lub wody jonizowanej.

Odchudzania nie powinniśmy opierać również wyłącznie na popularnych suplementach diety połączonych z piciem wody. Takie działanie również w większości przypadków przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego.

Aby chudnąć, musimy przede wszystkim logicznie myśleć. Jeżeli prześledzimy najpopularniejsze obecnie diety, dojdziemy do wniosku, że elementem, który je łączy jest właśnie woda.

 

Po co woda w organizmie?

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, woda jest podstawowym składnikiem naszego ciała i bez niej organizm obumiera i nie może dobrze funkcjonować. Niedostateczne nawodnienie organizmu może w bardzo krótkim czasie wywołać spore problemy, np. związane z zaburzeniem procesów metabolicznych, a to sprzyja tyciu.

Powinniśmy zrozumieć, że to właśnie przez nieregularne picie wody możemy być osłabieni, mieć problemy ze skórą, koncentracją czy rozdrażnieniem. To właśnie woda jest odpowiedzialna za to, że wszystkie nasze narządy pracują prawidłowo, mamy apetyt, dobre trawienie, a dzięki temu zachowujemy szczupłą sylwetkę.

Rola wody w ludzkim organizmie jest ogromna. Wody nie zastąpią nawet najlepsze soki, a tym bardziej kolorowe napoje oraz energetyki.

 

Piję i chudnę

Woda jest podstawowym sprzymierzeńcem w walce o zachowanie odpowiedniej wagi oraz szczupłej sylwetki. Nie trzeba inwestować w drogie kuracje, suplementy diety, ekskluzywny sprzęt sportowy. Każda wypita butelka wody sprawi, że nie tylko poczujemy się lepiej, ale również będziemy atrakcyjniejsi.

Zmiana stylu życia, wprowadzenie zbilansowanej diety, opartej na produktach, które nie są w dużym stopniu modyfikowane, ćwiczenia oraz picie wody z jonizatora lub wody mineralnej sprawią, że w stosunkowo krótkim czasie pozbędziemy się nadmiaru zbędnych kilogramów. Gdy nasz organizm zostaje odcięty od słodyczy oraz niezdrowego jedzenia, na pewno upomni się o to, aby mu dostarczyć posiłek o większej wartości energetycznej. Jeśli tego nie zrobimy, pojawi się uczucie głodu, które można zastąpić np. warzywami, owocami, a także wodą (nie tylko gasi ona pragnienie, ale również zmniejsza łaknienie).

Picie wody, połączone z dobrymi, zdrowymi przekąskami da pożądany efekt, gdyż zmniejszy się ilość spożytego jedzenia, a co za tym idzie kalorii. Takich rezultatów nie osiągniemy pijąc napoje gazowe, zawierające cukry i inne substancje, które często potęgują uczucie głodu.

Woda jest więc regulatorem naszego ciała. Pijmy ją mądrze oraz regularnie, a będziemy mogli się cieszyć wymarzoną sylwetką.

Serwis JONIZATORY.EU poleca