Woda - podstawa zdrowia

"Woda źródłem życia!" "Woda jest cenna!" "Woda niebieskim złotem!" to bardzo znane, ale często zapominane na co dzień slogany. A woda stanowi przecież podstawę wszelkiego życia, łącznie z życiem człowieka.

 

Pomimo prostej budowy H2O, naukowcy jeszcze dzisiaj odkrywają na jej temat wiele zaskakujące rzeczy. Ponad 70% naszego ciała składa się z wody. W ciele osoby o wadze 55 kg odpowiada to 38 litrom wody zamkniętej w naszym wnętrzu. Nie można pominąć, więc, znaczenia wody.

 

Woda podstawa zdrowia

 

Każdy z nas zna szkodliwy i niszczący wpływ "kwaśnych deszczy" na środowisko. Ale mało osób zastanawia się nad kwasowością własnego "środowiska" panującego wewnątrz jego ciała, gdzie negatywne skutki kwasowości są również tak samo niszczące. Kwestią podstawową jest kontrola pH. Odkwaszanie i remineralizacja powinny być prowadzone do momentu w którym drugi strumień moczu porannego nie osiągnie poziomu pH 5/7,25. Jakość i charakterystyka wody, którą pijemy mają do prawdy podstawowe znaczenie.

Woda stanowi podstawowy środek dzięki któremu zachodzą wszelkie czynności metaboliczne:

Woda jest rozpuszczalnikiem, który transportuje składniki odżywcze do wszystkich komórek, sprzyja trawieniu, reguluje ciśnienie osmotyczne, eliminuje odpady dzięki organom wydalniczym i odbytniczym (patrz płuca, jelita, nerki i skóra) oraz zapewnia termoregulację organizmu poprzez pot.

Woda to podstawowy element skóry, głównie w głębszych warstwach, z tego powodu picie dużej ilości wody wspomaga organizm w utrzymaniu odpowiedniego nawodnienia skóry, przede wszystkim u osób starszych, gdzie skóra jest bardziej sucha i mniej elastyczna. Wynika stąd, że wiek biologiczny skóry można łatwo określić na podstawie stanu jej nawodnienia

Obecność wody jest fundamentalne we krwi, nie tylko ponieważ jest głównym elementem plazmy, ale także ponieważ pełni bardzo ważna rolę związaną z regulacją płynności krwi; wynika stąd, że mocno odwodniony organizm ma bardziej gęstą krew i, w konsekwencji spowolnioną cyrkulację.

“Kiedy chodzi o Wasze zdrowie zarówno kiedy próbujecie zwalczyć chorobę, zapobiec jej jak i stworzyć możliwie jak najzdrowszy organizm, podstawową sprawą, którą należy wykonać to zmienić Waszą wodę."

(Dr R. Young - Badacz USA)

Serwis JONIZATORY.EU poleca