Depresja i niewłaściwe nawodnienie organizmu

Według różnych badań depresja - oprócz otyłości oraz problemów sercowych - jest jedną z najszybciej rozprzestrzeniających się chorób na świecie. Na tego rodzaju zaburzenia cierpią miliony osób, również w Polsce. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że pośrednią przyczyną depresji może okazać się brak odpowiedniego nawodnienia organizmu.

 

Jeżeli od pewnego czasu odczuwamy ciągłe zmęczenie, nie umiemy cieszyć się, tak jak dotychczas z drobnych rzeczy, mamy kłopoty z podejmowaniem decyzji oraz wykonywaniem swoich obowiązków – możemy przechodzić sezonową depresję.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do specjalisty, który potwierdzi lub wykluczy nasze obawy. Wiele rzeczy możemy jednak zrobić samemu. Chodzi tu przede wszystkim o naukę odpoczywania, stosowanie odpowiedniej diety oraz regularne picie wody, np. jonizowanej. Zwłaszcza ta ostatnia rzecz jest bardzo ważna. Skutki odwodnienia organizmu mogą się bowiem okazać bardziej dolegliwe, niż sobie możemy wyobrazić.

 

Czym tak naprawdę jest depresja?

Aby wiedzieć, z czym walczymy, warto uporządkować wiedzę. Czym więc jest depresja? Jest ona zespołem zaburzeń, które mogą dotyczyć naszego zachowania. Zespoły takie objawiają się przede wszystkim obniżeniem nastroju, niezdolnością do przeżywania radości czy zaburzeniami rytmu dobowego.

Depresja jest chorobą bardzo zdradliwą i trudną do leczenia. Wpływ na to ma często podejście samych pacjentów, którzy nie dostrzegają kłopotów.

 

Brak nawodnienia a objawy depresji

Już wiele lat temu zostało udowodnione, że nawet lekkie odwodnienie organizmu powoduje zmiany w mózgu, które objawiają się między innymi zaburzeniem postrzegania oraz tak zwanych funkcjo poznawczych. To jest zaś bezpośrednią przyczyną złego samopoczucia.

Kolejną sprawą jest zakwaszenie organizmu oraz brak usuwania toksyn z naszego ciała – omawialiśmy szerzej te tematy w poprzednich wpisach.

Pod uwagę należy brać również to, w jaki sposób jest zbudowany nasz organizm. Może trudno to sobie wyobrazić, ale w ponad 70% składamy się właśnie z wody. Biorąc pod uwagę budowę różnych narządów, w tym skóry, codziennie tracimy z organizmu wodę – nawet poprzez oddychanie. Dlatego tak istotną rzeczą jest codzienne uzupełnianie płynów. Warto tu zwrócić uwagę szczególnie na wodę jonizowaną, która jest składem najbardziej zbliżona do płynów ustrojowych i dzięki temu gwarantuje dobre nawodnienie już na poziomie komórkowym.

Depresja spowodowana niedoborem wody może objawiać się chociażby nerwowością. Kolejne objawy to osłabienie, zniechęcenie, zmęczenie i przygnębienie. Utrzymywanie się takiego stanu dłużej może oznaczać dla nas jeszcze większe kłopoty.

 

Woda – panaceum na brak nastroju

Podsumowując – regularne spożywanie np. wody alkalicznej jest naturalnym i tanim sposobem na to, aby utrzymać odpowiednią równowagę, zarówno ciała, jak i ducha. Regularne nawadnianie organizmu, zainwestowanie w dobrej jakości wodę butelkowaną lub jonizator wody sprawi, że będziemy zdrowsi i piękniejsi.

Woda bogata w minerały nie tylko spowoduje, że cera będzie piękniejsza, włosy mniej łamliwe, a paznokcie mocniejsze. Nawodniony organizm po prostu będzie funkcjonował sprawniej, a ciało będzie ładniejsze. To również będzie miało niebagatelne znaczenie dla naszego samopoczucia.

 

Copyright: Symec Consulting 2015 www.jonizatory.eu

 

Wyłączenie odpowiedzialności:

Informacje zawarte w artykule oraz przytoczonych tutaj filmach, komentarzach i opinie tutaj wyrażone nie mają na celu diagnostyki, leczenia lub zapobiegania chorobom i żadne stwierdzenie w tej informacji nie mogą być traktowane jako zalecenia. Zawarte tutaj informacje nie zostały zweryfikowane przez urzędy lub agencję kontroli leków i żywności. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępują w żadnym stopniu konsultacji z lekarzem specjalistą.

Serwis JONIZATORY.EU poleca