Woda - najlepszy przyjaciel kobiety

Słońce, wysoka temperatura i chęć podróżowania sprawiają, że każda z pań chce wyglądać atrakcyjnie i czuć się w swoim ciele komfortowo. Aby taki cel osiągnąć kobiety stosują różne metody, a my pragniemy zwrócić uwagę na fakt, jak wielką pomocą może okazać się zwykłe picie wody.

 

O roli, jaką pełni woda w naszym życiu uczymy się już w dzieciństwie. Niestety w miarę upływu lat coraz częściej zapominamy o jej regularnym stosowaniu. Na pewno wśród swoich przyjaciół i znajomych widzieliśmy osoby, które w naszej obecności nie miały w ręku butelki wody. Nawyk picia wody powinni wyrobić w nas rodzice, ich rola jest więc bardzo ważna.

Aby zachować piękny wygląd, na który składa się przecież tak wiele rzeczy, warto pić wodę codziennie. Warto również zwrócić uwagę na to, co pijemy. Do wyboru obecnie mamy wody od wielu producentów. Możemy rozważyć również zakup jonizatora i korzystanie z dobrodziejstw wody alkalicznej.

 

Pij wodę, będziesz szczupła - Zalety wody

Choć dla niektórych pań może to się wydać absurdalne, picie wody ma ogromny wpływ na to, jak wyglądamy, a w szczególności ile ważymy. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na fakt, że dobrej jakości woda oczyszcza organizm z toksyn, poprawia działanie wszystkich układów oraz usprawnia metabolizm. Zwłaszcza ten ostatni często bywa powodem tego, że jesteśmy niezadowoleni z naszej wagi. Bez odpowiedniego nawodnienia nie jest również możliwe to, aby nasz organizm pozbył się końcowych produktów przemiany materii.

Odwodnienie organizmu skutkuje zaburzeniami metabolizmu. Przez to możemy czuć się ociężali i zmęczeni, nie mamy chęci na aktywność fizyczną. Dalszym następstwami są chociażby zła dieta i brak ruchu. Stąd tylko krok do otyłości. Warto wspomnieć, że na brak spożywania wody, np. jonizowanej najszybciej reaguje układ nerwowy, możemy więc być podrażnieni i rozkojarzeni.

 

zalety wody

 

Nawodnienie to gładsza i piękniejsza skóra

Woda nawadnia organizm od wewnątrz – nie pozostaje to obojętne na jakość skóry, która jest największym narządem człowieka i pełni ściśle określone funkcje. Aby utrzymać skórę w takim stanie, jakim chcemy, nie możemy ufać jedynie w kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne (choć te oczywiście są przydatne i niekiedy wskazane). Pamiętajmy, że to, co naturalne jest zawsze najlepsze, a to co sztuczne jest automatycznie odrzucane przez organizm. Picie odpowiedniej ilości wody nawilży skórę, nada jej jędrności oraz zapewni gładkość.

Jeśli nie zareagujemy w porę, będziemy mieli problemy z przebarwieniami, pieczeniem skóry lub jej łuszczeniem się.

Nie oznacza to, że nie możemy korzystać z dobrodziejstw techniki. Dobrym przykładem jest wykorzystanie domowego jonizatora wody, dzięki któremu będziemy mogli korzystać z zalet wody alkalicznej – dzięki swojej budowie dużo lepiej przyswajalnej przez organizm niż zwykła woda.

 

Pij wodę, żyj zdrowo

Woda, zwłaszcza ta jonizowana jest zdecydowanie najlepszym przyjacielem kobiety, niezależnie od wieku czy wykonywanego zawodu. Nic nie zapewnia w sposób tak wszechstronny równowagi w organizmie, niż jego nawodnienie. Woda da nam piękną skórę, odpowiednią wagę, brak cellulitu, poprawi wygląd włosów czy paznokci. Można zaryzykować stwierdzenie, że nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki nie mają tak szerokiego spektrum zastosowania.

 

Copyright: Symec Consulting 2015 www.jonizatory.eu

 

Wyłączenie odpowiedzialności:

Informacje zawarte w artykule oraz przytoczonych tutaj filmach, komentarzach oraz opinie tutaj wyrażone nie mają na celu diagnostyki, leczenia lub zapobiegania chorobom i żadne stwierdzenie w tej informacji nie mogą być traktowane jako zalecenia. Zawarte tutaj informacje nie zostały zweryfikowane przez urzędy lub agencję kontroli leków i żywności. Wszelkie informacje zawarte w niniejszym artykule mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastępują w żadnym stopniu konsultacji z lekarzem specjalistą.

 

Serwis JONIZATORY.EU poleca