Wiosna zdrowia, osobistości, wydarzenia i tematy powiązane „Kim jest Pan Zięba”

Kim jest Jerzy Zięba?


Na stronie WWW autora https://ukryteterapie.pl znajdziemy informacje, że:

–  od ponad 20-stu lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom. Jest dyplomowanym hipnoterapeutą klinicznym w Australii i USA.
Publikuje artykuły w prasie, prowadzi/uczestniczy w wielu wykładach, event’ach i prelekcjach z zakresu medycyny komplementarnej, edukując w temacie prostych i skutecznych metod leczenia i zapobiegania chorobom bez stosowania środków sztucznie syntetyzowanych.
Skończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
Ponadto jest tłumaczem książki „Cholesterol – naukowe kłamstwo”, którą po wielu latach analiz badań i publikacji medycznych napisał dr Uffe Ravnskov, a które środowisku medycznemu zupełnie nie są znane.

– jest prezesem fundacji „Polacy dla Polaków”, stworzonej w celu propagowania i finansowania zakupu leków opartych na leczniczej marihuanie (niestety wciąż niezalegalizowanych w Polsce), która jest nieodzowną pomocą szczególnie dla osób/dzieci z padaczką lekooporną.
Sprawie tej oddany jest między innymi również dr Marek Bachański z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, który tą metodą skutecznie pomagał małym pacjentom (za co został dyscyplinarnie zwolniony, ponieważ metody którymi leczył, pomimo, że skuteczne oraz bez skutków ubocznych i ryzyka ich stosowania dla pacjenta, były niezgodne z ogólnie przyjętymi procedurami leczenia).
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/medyczna-marihuana-dr-marek-bachanski-ma-wrocic-do-pracy,676329.html
Jak widać proceduralne leczenie sprowadza się nie do ratowaniu życia i zdrowia wszelkimi możliwymi metodami,
a jedynie przestrzegania procedur systemu ustanowionych przez urzędników.
(Na marginesie – ratowanie życia człowieka, które w istocie jest absolutnym priorytetem, a nie procedury, zapewnia każdemu Deklaracja Helsińska, o czym niewiele osób wie – czyli zbiór przepisów czy też zaleceń podpisanych przez wiele krajów, również przez Polskę, który mówi o tym, że jeżeli lekarz wykorzystał wszystkie możliwości i dostępne mu środki farmaceutyczne, to wtedy ma prawo zastosować jakąkolwiek inną terapię by uratować życie pacjenta).

Założycielem i fundatorem Fundacji „Polacy dla Polaków” jest stowarzyszenie Polska Akademia Zdrowia http://www.paz.org.pl  z Rzeszowa (grupa lekarzy, ekologów, ekonomistów) ze statusem Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), działającej na zasadzie „Non Profit”. Celem stowarzyszenia jest upowszechnianie profilaktyki zdrowotnej oraz zdrowego stylu życia, podnoszenie jakości życia, kultury fizycznej, sportu, krajoznawstwa i wypoczynku oraz ochrona i promocja zdrowia, ekologia, a także edukacja w tych dziedzinach.

– w Radio Katowice pan Jerzy Zięba prowadzi audycję Alfabet Jerzego Zięby poświęcony naturalnym metodom przywracania homeostazy w naszych ciałach (np. https://www.youtube.com/watch?v=uq1EF6254sw), poprzez np. właściwe odżywianie i suplementację.

– ostatnim dużym wydarzeniem (1-2 kwietnia 2017 r. w katowickim Spodku ), zorganizowanym przy współudziale pana Jerzego Zięby, które odbiło się echem w środowisku medycznym i naukowym była „Wiosna Zdrowia” .

Celem seminarium było postawienie ważnych pytań n. in.
dlaczego zmagamy się z chorobami, skoro medycyna rozwija się tak prężnie, a przemysł farmaceutyczny oferuje pigułki na niemal wszystkie dolegliwości?
Czy naprawdę apteki to nasze źródło ratunku?
Czy szczepionki są bezpieczne?
Na te i podobne pytania odpowiadali eksperci, zaproszeni goście z kraju i z zagranicy, m.in.
·  dr Andrew Wakefield (USA) – prawda o szczepionkach
·  dr Jorge D. Flechas – terapie jodem
·  dr Thomas Levy – leczenie witaminą  C
·  Dr Hubert Czerniak (POLSKA) szczepienia – przemilczane fakty
·  Dr Bożena Kilarski (NIEMCY) komplementarne leczenie nowotworów

Interesujące wykłady dawały możliwość pozyskania bezcennej  wiedzy na temat naturalnych metod leczenia i profilaktyki.

Wydarzenie promowało też kulturę zdrowia, czyli:

  • zdrowych zasad żywienia oraz reguł higienicznych i zdrowotnych
  • wiedzy na temat skutecznej profilaktyki
  • higienicznej i etycznej organizacji środowiska i świadomego kreowania relacji człowiek – środowisko
  • współdziałania i umiejętnego korzystania z instytucji ochrony zdrowia
  • świadomości, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie własne i publiczne oraz środowisko.

– jedną z bieżących kampanii p. Jerzego Zięby jest protest przeciwko produkcji trującej żywności, modyfikowanej genetycznie (GMO) – starcie z urzędniczą niewiedzą i brakiem zrozumienia tematu.
21.04.2017 wystąpił on w Sejmie na rozpatrzeniu rządowego projektu ustawy o zmianie w tym zakresie.
https://martabrzoza.pl/korupcja/jerzy-zieba-w-sejmie-gmo-to-depopulacja-aborcja-polakow/

– walczy o prawo polskiego pacjenta, w przypadku choroby, do wyboru metody leczenia (akademicką lub naturalną). Na chwile obecna pacjent nie ma prawa być leczony innymi procedurami aniżeli ustalone urzędniczo.
Projekt obywatelski zapisu ustawy został złożony w Sejmie
http://www.citizengo.org/pl/sy/31157-projekt-obywatelski-ustawa-z-dnia2015-r-o-zm

Całkiem niedawno ludzie zaczęli tak intensywnie szukać alternatywach metod terapii. Dlaczego?
Nieudolność służby zdrowia (brak czasu dla pacjenta, drogie i często obarczone ryzykiem terapie) i niedoskonałości medycyny konwencjonalnej musiały zrodzić alternatywę.
Jerzy Zięba proponuje połączyć wiedzę medyczną akademicką z medycyną alternatywną, stawiając dobro pacjenta zdrowie i życie na pierwszym miejscu, bez licytowania, jaką metodą osiągniemy cel.
Całkowicie popiera rozwój nauki i prowadzenie badań, ale walczy o nie odrzucanie metod alternatywnych (wskazuje je wraz z zastosowaniem i działaniem jako wspomożenie leczenia) kiedy akademickie już zawiodą. Bardzo możliwe, że jego rady mogą pomóc osobom bardzo chorym, o ile znajdą się lekarze chcący spróbować je zastosować.
Bowiem na początku była medycyna naturalna, ziołowa, w wyniku rozwoju medycyny górę wzięły tabletki syntetyczne, statyny, antybiotyki. Teraz o medycynie pierwotnej, naturalnej, o korzeniach medycyny współczesnej, która została wyparta pieniądzem firm farmaceutycznych zwykło się mawiać medycyna alternatywna. Mianem alternatywnej winno się nazywać tą, która zrodziła się później.
Tak naprawdę nie leków, ale powrotu do natury potrzebujemy, by cieszyć się długim zdrowiem!

– Jerzy Zięba zasłynął m.in. z napisania dwóch części kontrowersyjnej książki „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie”.
Sam reklamuje swoją osobę i działalność cytatem C.K. Norwida „Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna”.
I trzeba przyznać, że niepokój wszczął. Wśród środowisk medycznych, naukowych, ale również zwykłych zjadaczy chleba.

„Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie” – Jerzy Ziębia

Co sprawa, że Jerzy Zięba i jego książka „Ukryte terapie” są tak popularni wśród osób interesujących się naturalnymi metodami leczenia, stojących w opozycji do medycyny akademickiej?

Przede wszystkim autor podważa leczenie chorób przewlekłych, cywilizacyjnych uznawanych przez medycynę akademicką za nieuleczalne, skazujące pacjenta na dożywotnie branie lekarstw. Ci którzy do tej pory bezgranicznie ufali tylko medycynie konwencjonalnej i cudownej mocy leków, mogą być w szoku, gdyż byli leczeni bez końca, a nigdy nie zostali wyleczeni.
Problem też leży w przeładowaniu organizmu metalami ciężkimi, toksynami z pożywienia, wody, powietrza, lekami, niewłaściwym trawieniem z braku enzymów, zaburzoną florą bakteryjną jelit, przerostem grzybów, brakiem witamin i minerałów w pożywieniu, nagminnym przeładowaniem produktów spożywczych dodatkami, barwnikami, tłuszczami trans, cukrami rafinowanymi – co nie ujdzie nam niestety bezkarnie. Człowiek, każda jego komórka, organ ewolucyjnie nie nadąża za szybkim tempem postępu cywilizacyjnego. A cywilizacja to nie tylko samo dobro.
Oto kontrowersyjna książka, która obala mity i otwiera oczy na to, co najważniejsze: zdrowie.

Zamysł książek Jerzego Zięby opiera się na przekazaniu czytelnikowi wiedzy opartej na badaniach naukowych, które zostały zapomniane, pominięte, zbagatelizowane lub po prostu uznane za nieistotne. Autor zebrał obszerne zaplecze w postaci dokumentacji medycznej, na podstawie której buduje śmiałe hipotezy dotyczące leczenia m.in. chorób przewlekłych czy zapobiegania im, posługując się wynikami badań z ostatnich kilkudziesięciu lat, przedstawia wizję ukrytych terapii – sposobów leczenia za pomocą legalnych i dostępnych środków farmakologicznych, które z różnych przyczyn nie zostały wdrożone do standardów leczenia.
Autor widzi dwie przyczyny tego stanu rzeczy: wini system edukowania lekarzy oraz system leczenia, który jest powiązany z koncernami farmaceutycznymi. Jeśli skuteczne środki lecznicze są zbyt tanie i nie da się ich opatentować, nikt na nich nie zarobi i nie warto ich popularyzować.

Przytaczane przez niego badania nie stały się popularne ani nie przyniosły przełomu w medycynie lub też ich istota została zapomniana. Dlaczego?
Przyczyn może być bardzo wiele – podważenie wyników, wycofanie się autorów z wniosków, przeprowadzenie kontrbadań, które obaliły daną tezę, zbyt mała popularność autora badań, niespektakularne lub niepopularne wnioski, marginalizacja wyników z powodu np. uznania ich za nieprzydatne. Jednym słowem, Jerzy Zięba sięga po „raport mniejszości”, czyli te badania, które nie zostały wypromowane przez innych naukowców, nie są często cytowane, czasem po prostu przeszły bez echa.
Ile jest badań, które pozostają w cieniu, choć mają gigantyczną wartość dla ludzkości?

Pierwsza cześć książki poświęcona jest głównej w mierze witaminom i ich roli w organizmie, a także ich użytecznej roli leczniczej. Ciekawych informacji dowiemy się o tłuszczach (NNKT), jodzie, cholesterolu, minerałach i pierwiastkach śladowych. Niby tematy zasłyszane, ale autor otwarcie mówi, że tezy naukowców i lekarzy, których badania przytacza w swoich książkach są przyjmowane co najmniej z niedowierzaniem.

Druga część tej książki opisuje najistotniejsze kwestie związane z leczeniem współczesnych chorób. Analizując badania medyczne przeprowadzone w różnych ośrodkach i laboratoriach udowadnia, że lwia część informacji, które podają nam specjaliści to kłamstwo. Książka pokazuje w jaki sposób koncerny farmaceutyczne oszukują nie tylko swoich klientów, ale także lekarzy i największe centra medyczne. To informacje, o których szerszej opinii publicznej się nie zawiadamia i które są starannie ukrywane przed światem. Skandaliczne praktyki na granicy przestępstwa oraz metody bezpieczniejszego, skuteczniejszego i znacznie tańszego leczenia, które znane są od dawna, a nadal nie ujrzały światła dziennego.

Jeśli potrzebujemy więcej argumentów, by sięgnąć po publikacje, warto zapoznać się z Jerzym Ziębą poprzez choćby jego wykłady na YouTube. Tam autor niezwykle ciekawie opowiada o przeróżnych chorobach i najczęstszych problemach ze zdrowiem, m.in. o wspomnianym cholesterolu. Zięba nie tylko przybliża temat terapii, opisanych w książce, ale także szokuje słuchaczy kolejnymi rewelacjami z przemysłu medycznego.

Oto książki, które zmieniają sposób myślenia i otwierają szerzej oczy. Za wiedzą w nich zawartą stoją wielcy lekarze humaniści w “dowolnej” randze naukowej, na całym świecie.
Bezkompromisowe i z pewnością nie zwykle wartościowe dla wszystkich – zarówno chorych, jak i zdrowych.

 [….} dzięki wyjątkowemu talentowi „szperacza” Autora otrzymujemy dobrze udokumentowaną pozycję, bogatą w niezwykle istotne, a skrzętnie pomijane wyniki badań. Narracja nie jest oparta o przypuszczenia, niesprawdzone doniesienia czy myślenia życzeniowe. W pewnym sensie to owoc prac badawczych prowadzonych i zebranych w różnych zakątkach świata, podanych czytelnikowi w taki sposób, że lektura jest intrygująca od pierwszej do ostatniej strony”.

Lek. Med. Rafał Baron

Część pierwszą czyta się jak straszny kryminał. Różnica polega na tym, że w normalnym kryminale zabija się jedną, lub kilka osób {….}  W drugiej cześć odnosi się przede wszystkim do lekarzy. Co bowiem zrobi chory, jeżeli nie ma dostępu do preparatów i metod pozostawiających w ręku lekarzy Satysfakcja jest ogromna, gdy pomaga się tam gdzie autorytety medyczne odstąpiły od leczenia.

Dr n. Med. Antoni Krasicki

ukryte terapie – recenzje
https://ukryteterapie.pl/strona/recenzje

Podsumowanie

Książki są adresowane zarówno do pacjentów jak i do lekarzy i naukowców. To pod ich głównie kątem są podparte dowodami naukowymi – bogatą bibliografią z czasopism medycznych i naukowych.

To przewodniki dla aktywnych pacjentów, którzy szukają skuteczniejszych metod leczenia od tych, które proponują lekarze i przemysł farmaceutyczny z ogromną machiną marketingową. Autor zachęca do odejścia od bezgranicznej wiary w cudowną moc reklamowanych „leków na wszystko”. Skutki uboczne leków są często groźniejsze od chorób, przeciwko którym leki te zostały zastosowane. Autor szokuje odkryciem, że obecni lekarze leczą wyniki, a nie pacjenta. Kierują się wynikami i normami, a nie tym, co jest zgodne z fizjologią człowieka i rzeczywiście potrzebne konkretnemu pacjentowi, tylko po to, by przemysł farmaceutyczny mógł zbić fortunę na lekach.

Ukryte terapie odmieniają życie i sposób żywienia, a przede wszystkim zmieniają spojrzenie na współczesną medycynę. Pozycje zachęcają pacjentów do odpowiedzialnego podejścia do tematu zdrowia, a także do zadawania pytań, poszukiwania, mądrego kwestionowania tego, co słyszymy w gabinecie lekarskim. Autor radzi, by spojrzeć na organizm całościowo i dostarczać tego, czego naprawdę nam potrzeba, poprzez sięganie do naturalnych produktów żywnościowych, a także rozsądną, nową dietę, a tym samym zmianę nawyków żywieniowych. To leczenie witaminami i minerałami z naturalnego pożywienia powinno być podstawą!
Jednakże przy często wątpliwej jakości tegoż pożywienia w czasach nam obecnych powinniśmy braki uzupełniać metodą suplementacji. Syntetyczne leki, chemioterapie są mało skuteczne, kosztowne i wbrew naturze.
Zgodnie ze swoim podtytułem, książki rzeczywiście uświadamiają nam to, czego nie usłyszymy od lekarza.

W książkach jest mnóstwo informacji praktycznych, do zastosowania bez większego trudu. A wielu przypadkach jesteśmy co najmniej naprowadzeni na właściwy trop. Oczywiście, pożądana jest konsultacja ze specjalistami, zwłaszcza że każdy człowiek jest inny i ma swoją historię chorób.

Publikacje pokazują konkretność autora, pasję i zaangażowanie w obnażania mitów i zakłamania głównego nurtu medycyny. Nie szczędzi on nawet epitetów pod jej kątem, ale jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ „…w przypadku chorób przewlekłych jesteśmy tam, gdzie byliśmy dziesiątki lat temu. W tych schorzeniach „leczy się” tylko symptomy lub raczej łagodzi się ich skutki. Nie mamy odpowiedzi na to jak wyleczyć np. stwardnienie rozsiane, cukrzycę, toczeń, mukowiscydozę, sklerodermię, przewlekłe zapalenie tarczycy (choroba Hashimoto), wrzodziejące zapalenie jelita grubego, astmę, chorobę Leśniowskiego-Crohna, chorobę Buergera, czy chociażby reumatoidalne zapalenie stawów, osteoporozę czy nowotwory itd.

Z drugiej strony autor solidaryzuje się z lekarzami rozumiejąc, że w obecnym systemie „służby zdrowia” ani nie są odpowiednio szkoleni ani nie mają czasu a także motywacji by się dokształcać. Przytacza przykłady ostracyzmu środowisk naukowych i osób kierujących placówkami medycznymi w przypadku „wychylenia się” lekarza poza obowiązujący kanon leczenia i procedury administracyjne.
Książki zawierają szereg konstruktywnych propozycji i apeli do świata medycznego, by zmienić ten stan rzeczy dla dobra pacjenta oraz by zaoszczędzić znaczne środki zarówno łożone na zdrowie przez państwo jak i obywateli. Bowiem lekarze po wieloletnich, bardzo ciężkich studiach, po specjalizacjach nie potrafią wyleczyć chorób przewlekłych, a można to z powodzeniem zrobić metodami naturalnymi.

To, że w przypadku chorób przewlekłych metody naturalne są bardziej efektywne to nie ma tu żadnych wątpliwości. Prawdą jest, że wielokrotnie te choroby da się trwale wyleczyć, a jeśli nawet całkowicie nie wyleczyć to można bardzo mocno pomóc choremu.
Ale to wszystko jest oczywiście związane z zyskiem. Zysk jest królem tego świata. I dlatego zastosowanie substancji naturalnych, których nie da się opatentować będzie niszczone w zarodku. Tym samym zastosowanie naturalnych metod leczenia będzie odsuwane w najciemniejszy kąt. Ale to nie oznacza, że one nie działają.

Posłowie

Zwolennicy pana Zięby nieustannie podają przykłady uzdrowień w skutek opisywanych przez niego terapii.
Na stronie autora książek jest zakładka „Pomogło” (https://ukryteterapie.pl/strona/pomoglo) można doczytać się kilkuset wpisów.

Jerzy Zięba ma odwagę pisać i mówić, tak jak to wszystko wygląda naprawdę we współczesnej medycynie. Brawo przede wszystkim za odwagę i oczywiście za wiedzę.

Uzupełnieniem jego wykładów, gdzie ta wiedze przekazuje jest świetna książka dr John’a Virapen’a “Skutek uboczny śmierć”. Na Youtube dr Virapen wprowadza słuchacza w świat korporacji farmaceutycznych, których był przedstawicielem i przyczyniał się do cierpień i śmierci wielu ludzi. Mówi tu o sobie i swoich “brudnych rękach”  http://tinyurl.com/lklyo4f

WHO raportuje, że nadchodzi “tsunami” zachorowań na choroby cywilizacyjne: serca, nowotworowe, cukrzycy II , osteoporozy i inne.  Do 2020 r., wzrośnie ilość zachorowań o 60%!  Obecnie co trzeci człowiek jest już chory, lecz jeszcze o tym nie wie, ponieważ choroba rozpoczęła się na poziomie komórek z których są zbudowane nasze organy (serce, wątroba, płuca, nerki, trzustka, tętnice, skóra, itd., itp.).

Dr Rath z Instytutu Badawczego Kalifornii, apeluje od 20 lat do członków międzynarodowej Koalicji w Obronie Zdrowia, że każdy z nas musi wziąć los swojego zdrowia w swoje ręce.  (www.dr-rath-koalicja.pl)

*

Urszula Ciołkiewicz