W jaki sposób picie wody alkalicznej może pomóc w utrzymaniu zdrowia i witalności?

Woda alkaliczna

Picie wody alkalicznej jest rozumiane jako pomoc w poprawie detoksykacji krwi i tkanek, zarówno poprzez rozkładanie wielu kwaśnych związków, które gromadzą się w twoim ciele wspomaga remineralizować wewnętrzne układy buforowe twojego organizmu.

Biocera A.H.A Water ORPUważa się, że zdrowe wody alkaliczne odgrywają kluczową rolę w promowaniu właściwego nawodnienia organizmu na poziomie komórkowym, a ponadto mogą:

• Wspiera właściwe natlenienienie komórek,

• Pomaga poprawić poziomy energii,

• Zapewnia organizmowi elektrolity potrzebne do metabolizowania wielu ważnych składników odżywczych

• Zmniejsza efekt mgły mózgowej i popraw poziom koncentracji

• Wzmacnia funkcje odpornościowej w całym ciele

Według niedawno opublikowanych badań w Koreii, woda alkaliczna o obniżonym/ujemnym ORP (potencjał redoks) może odgrywać zasadniczą rolę w neutralizowaniu wielu szkodliwych wolnych rodników tlenowych. Uważa się, że picie wody alkalicznej może również pomóc w ochronie komórek przed degeneracyjnymi uszkodzeniami spowodowanymi starzeniem, stresem i zanieczyszczenie środowiska.

Oprócz licznych korzyści zdrowotnych związanych z piciem jonizowanej wody alkalicznej, można również zauważyć, że woda alkaliczna wytwarzana przez np. wkład filtracyjne, w których złoże dobranej jest ze specjalnie dopasownych minerałów np. filtr alkalizujący np. z dzbanka jonizującego Biocera smakuje znacznie lepiej niż zwykła przefiltrowana woda, głównie ze względu na wysoką zawartość składników mineralnych.