Jonizator wody – jak wybrać?

Tym wpisem, rozpoczynamy cykl podpowiedzi odnośnie wyboru odpowiedniego jonizatora wody.
Główny cel jaki nam przyświeca to ułatwić Wam zadanie i podzielić się zdobytymi doświadczeniami zebranymi w trakcie naszych doświadczeń.

Zakładamy, że uda nam się przekazać istotne kwestie na które warto zwrócić uwagę wybierając jonizator i bazując na naszych dotychczasowych doświadczeniach w tej materii.
Jak wybrać jonizator wody

1-szy wpis:
Pierwszy wpis dedykujemy wszystkim, którzy podjęli decyzję zakupu jonizatora wody, jednak w dalszym ciągu nie mają pewności, jaki jonizator wybrać? czym się kierować? jaką markę brać pod uwagę?
Od około trzech lat, kiedy pierwsze jonizatory zaczęły się pojawiać na polskim rynku sporo się zmieniło w kwestii dostępności jonizatorów wody, modeli, marek, rozpiętości cenowej itp.
Dzisiaj wybór jest już spory, niestety nie idzie to w parze w uświadamianiem i odpowiednim przekazywaniem wiedzy na temat wody jonizowanej.

Można przyjąć, że duży wybór to „coś” lepszego, oczywiście dobrze, że mamy większe pole manewru, jednak z praktyki wnosimy, że dla wielu zdecydowanych na zakup jonizatora duża rozpiętość modeli sprawia nie lada wyzwanie.
Niestety wraz z większymi możliwościami wyboru pojawiło się sporo sprzedawców, dla których głównym kryterium jest po prostu „sprzedać urządzenie” nie koniecznie dbając i zachowując rzetelne podejście i etykę prowadzenia interesów zgodnie z dewizą „money is money”.

Jak wybrać jonizator wody?

jeśli już jesteście przed wyborem urządzenia, według naszych doświadczeń warto zwrócić uwagę na kilka spraw, w tym między innymi:
1. Kryterium doświadczenia: jak długo dana marka działa w tej branży, względnie jest obecna na rynku oraz istotne i bardzo ważne jak długo jonizatory danej marki są używane na polskiej wodzie?
2. Kryterium budżetu: warto zadać sobie pytanie jaką kwotę chcemy przeznaczyć na jonizator, aby od razu skierować uwagę na potencjalne modele.
3. Kryterium praktyczności: jaka jest obsługa danego modelu? Czy potrzebne są dodatkowe wylewki itp.? Czy uruchamianie odbywa się na dotyk, czy za pomocą zaworu?
4. Kryterium jakości elektrod, filtrów wstępnych  i dobrze skorelowanego do całości systemu elektronicznego?
5. Kryterium estetyki: wygląd urządzenia, jego wielkość, wykonanie, jakość plastiku, czy jonizator będzie stał na blacie czy pod blatem kuchennym?
6. Ilość osób, które będą korzystać z jonizatora.