Jakie są zalecenia odnośnie picia jonizowanej wody alkalicznej?

Według dostępnych źródeł odnośnie picia alkalicznej wody jonizowanej, picie należy rozpocząć powoli na najniższym poziomie wody alkalicznej. Jeśli używasz elektronicznego jonizatora wody wybierz np. „Alkaline 1” lub inny najniższy poziom pH. Taki początek w zależności od organizmu, jego stanu itp. może trwać np. 2 tygodnie. Nie ma jednak sztywnej reguły, organizm może reagować u każdej osoby inaczej. W większości sytuacji nie zanotowaliśmy żadnych negatywnych reakcji.  Mogą pojawić się symptomy detoksykacji, te bardziej wyraźne np. może to być lekki ból głowy lub biegunka raczej przez krótki okres czasu.

Wszystkie elementy funkcjonowania organizmu są powiązane, także w zależności od naszej codziennej „kultury bycia”. Ważne – gdy rozpoczynasz picie alkalicznej wody jonizowanej, jak w każdym przypadku obserwuj siebie.
Początek ok. 2 tygodni woda o mniejszej zasadowości, następnie można przechodzić do wyższego poziomu.

Wg. badań i opinii szanujących się producentów jonizatorów (mamy na myśli tych działających w sferze produkcji jonizatorów od wielu lat) nie zalecane jest przekraczanie poziomu pH powyżej 9,5. Na co dzień w zależności od sposobu bycia, diety można wg. dostępnych informacji zatrzymać się na poziomie pH w przedziale 8,5-9,5max. Stawiamy raczej na równowagę, nie chodzi o pościg w pH, raczej wyważenie i dopasowanie do własnych preferencji jeśli zakładamy prewencyjne działanie.
Inaczej jest w przypadkach chorobowych.
Źródła z Japonii, gdzie świadomość picia wody jonizowanej i badania na temat wody alkalicznej jest od wielu lat znana, przekazują, że Ministerstwa Japońskie powiązane ze zdrowiem publicznym nie ujawniły do tej pory żadnych szkodliwych wpływów na organizm.

Wyższa zasadowość wody powyżej wspomnianego poziomu pH 9/9,5 nadaje się np. do gotowania oraz namaczania warzyw i owoców celem częściowego pozbycia się pestycydów- po wcześniejszym oczyszczeniu, namoczeniu warzyw jonizowaną wodą kwaśną celem ich dezynfekcji .

Ważne: alkaliczną wodą jonizowaną nie popijamy żadnych lekarstw, do popijania lekarstw można używać wody wyłącznie przefiltrowanej, w większości modeli jonizatorów tzw. program „Filtered”.