Czy pijąc kawę lub herbatę faktycznie się nawodnisz?

Wielu z nas uważa, że picie kawy, czy herbaty wystarczy, aby się nawodnić – nic bardziej mylnego.
coffee-438416_1920
>Po pierwsze: picie kawy powoduje mocne zakwaszenie organizmu, pH kawy to ok. 5,5pH, czyli w zasadzie kwas, jeśli często pijesz kawę pewnie

zauważyłeś, że po jej wypiciu szybko potrzebujesz udać się do toalety.
Dlaczego? kawa jest mocno moczopędna i nie nawadnia, a powoduje odwodnienie organizmu. Kofeina potrzebuje dodatkowych cząsteczek wody, by została wchłonięta przez nasz organizm.
>Po drugie: kawa w pewnym sensie pobiera „kredyt” z Twojego organizmu i mocno obciąża nadnercza, które „sztucznie” pobudzone produkują większą ilość kortyzolu.
>Po trzecie: herbata ma zdolność dużego wchłaniania aluminium i jej picie w takim stosunku jak jesteśmy przyzwyczajeni wcale nie służy organizmowi, warto zapoznać się z tematem reakcji jakie powoduje aluminium z glifosatem.
Wg. światowych specjalistów to właśnie połączenie w naszych organizmach aluminium i glifosatu jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.
>Po czwarte: kawa uzależnia i dodatkowo pobiera magnez z naszego organizmu.  Niestety dla większości z nas takie uzależnienie domaga się jej picia codziennie, a z czasem coraz częściej.
Reasumując: pij kawę i herbatę okazjonalnie w dobrym towarzystwie, filiżanka nie zaszkodzi, ale picie tych napojów kilka kubków przez cały dzień w finale powoduje mocne zubożenie w organizmie.