CIEKAWOSTKI O WODZIE – CO WARTO WIEDZIEĆ!

- Wiedzieliście, że człowiek dziennie traci co najmniej 1,5 l. wody? Największe ubytki następują przez układ wydalniczy – 1l. wody.

0,5l wody tracimy wraz z wydychanym powietrzem oraz pocąc się.

Dlatego pamiętajmy, że minimalna ilość wody, którą powinniśmy spożyć w ciągu dnia aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował to co najmniej 1,5l.

– Człowiek średnio co 1,5 miesiąca dokonuje całkowitej wymiany wody!

drop_image_3

– Człowiek średnio co 1,5 miesiąca dokonuje całkowitej wymiany wody!

– Według badania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 80% chorób ma związek ze złą jakością wody, którą spożywamy! Nie dotyczy to jedynie brudnej wody, ale również wody butelkowanej, która jest uboga w składniki mineralne.

-Picie ponad 1l wody dziennie zmniejsza ryzyko powstania raka piersi o 79% oraz o 50% powstania raka okrężnicy i pęcherza!

-Czy wiecie kiedy tak naprawdę odczuwamy pragnienie? Wystarczy, że nasz organizm straci tylko 1% wody, która znajduje się w naszym organizmie a już odczuwamy tak dobrze znane nam pragnienie!

-Gdy nasz organizm traci wodę na poziomie 10% jest to dla nas bardzo niebezpieczne i może wiązać się z wieloma powikłaniami, jednak utrata wody na poziomie 20% powoduje śmierć!

-Niektóre urządzenia: jonizatory wody, generatory wodoru, mogą produkować wodę o obniżonym potencjalne redox, lekko podwyższonej zasadowości oraz większej kondensacji wodoru cząsteczkowego.

-Wodę kranową po uzdatnieniu można poddać procesowi elektrolizy zachodzącemu w jonizatorach wody, dzięki takim urządzeniom możemy uzyskać alkaliczną wodę jonizowaną o zmienionej strukturze (mniejszy klaster wody), ujemnym ORP. Taka woda wg. wielu źródeł szybciej jest wchłaniana przez organizm, lepiej nawadnia i tym samym wspomaga odkwaszanie organizmu.

-Nadużywanie czegokolwiek jest niebezpieczne dla zdrowia człowieka, dotyczy to również wody! Przepicie się wodą może w konsekwencji powodować takie objawy jak: wymioty, nudności, obrzęk ciała, problemy ze złapaniem oddechu, zaburzenia świadomości, mimowolne drżenie mięśni a czasem nawet śpiączkę. Pamiętajmy więc, że najważniejszy w życiu jest umiar!

-Gdy wybieramy odpowiednią dla nas wodę zawsze musimy zwracać uwagę na jej skład. Najlepsza dla naszego zdrowia woda to ta wysoko mineralizowana (ponad 1500mg/l). Zapewnia ona odpowiednią ilość składników mineralnych, które pozytywnie oddziałują na nasz organizm.

Warto jednak zwrócić uwagę, że wody nisko mineralizowane (poniżej 500mg/l) są idealne do przyrządzania posiłków, szczególnie dla niemowląt.

– Zawartość wody w poszczególnych częściach ciała:

  • mózg – 75%
  • kości – 22%
  • nerki – 83%
  • mięśnie – 76%
  • krew – 83%

-Na ziemi znajduje się łącznie około 1386 milionów km³ z czego tylko 2,62% to woda słodka!

Pamiętaj! Jakość wody ma znaczenie!